Klucz do uczenia się

To, co dziecko może zrobić dzisiaj z pomocą, jutro będzie w stanie zrobić samo.

Lew Wygotsky

Klucz do uczenia się (Key to learning) to nowatorski program edukacji dziecka opracowany przez wybitnych psychologów rosyjskich i angielskich na podstawie teorii i badań Lwa Wygotskiego (1896-1934) zwanego Mozartem psychologii. Wygotski uważał, że prawdziwa edukacja dzieci nie polega na przyswajaniu określonej wiedzy i umiejętności, ale na rozwijaniu u dziecka umiejętności uczenia się. Osiągnąć to można poprzez nauczenie małych dzieci korzystania z kulturowych narzędzi myślenia: znaki, symbole, mapy, plany, cyfry, modele, obrazy, schematy, język, którymi komunikujemy się i analizujemy rzeczywistość.

Wykorzystywanie różnego rodzaju psychologicznych narzędzi kulturowych jest kluczem do ludzkiej inteligencji. Umożliwia poszerzanie zdolności umysłowych, poznawanie świata i prawidłowe kierowanie procesem rozwoju.

Przesłaniem programu Klucz do uczenia się jest pogląd, że nauczyciel ma pomóc dziecku otworzyć drzwi do uczenia się. W tradycyjnej edukacji jest to wiele różnych „kluczy” do uczenia się różnych przedmiotów. W koncepcji programu Key to learning to „jeden klucz-wytrych”, klucz uniwersalny, który otwiera drzwi do królestwa nauki” [Galina Doyla].

Program z sukcesem stosowany w Wielkiej Brytanii, gdzie powstał - zbiera najlepsze opinie nauczycieli, rodziców i środowisk akademickich także w innych krajach Europy i USA. 

Galeria

Z życia przedszkola

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu z naszym przedszkolem. Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach pracy przedszkola.

Adres przedszkola

Partyzantów 8/106, 80-254 Gdańsk

Numer telefonu

Magdalena Stępniewska

535 555 090  

Magdalena Rutkowska-Dolna

535 555 080

Adres e-mail

calineczka@jezykowo-muzyczne.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek, od 7:00 do 17:00